Regenerační masáže

Kombinovaná masáž „NELLY“ / vč. možnosti relaxační verze
Jde o individuální sestavu masážních technik z různých typů masáží, dle aktuální potřeby klienta. S masérem se dohodnete, které části těla, a jakými masážními technikami, budou masírovány.

Klasická (Švédská) olejová regenerační masáž / vč. možnosti relaxační verze
Jde o masáž, při níž se věnujeme téměř celému vašemu tělu (celotělová), resp. cíleným místům dle dohody (částečná: záda, šíje, krk, končetiny …).  Můžeme vám pomoci nejen svalových bolestí, ztuhlosti, blokád, ale i k celkovému odstranění únavy a stresu, který je v dnešní době častou příčinou problémů v oblasti hlavy, krku a šíje. Jedním z důležitých pozitivních účinků masáže je prokrvení masírovaného místa, které sebou přináší lepší přísun kyslíku a živin. Současně podporuje účinnější odplavování odpadních látek z těla. Masáž doporučujeme pravidelně provádět i jako prevenci.

Lymfatická masáž
Nejčastěji je vyhledávaná jako účinný pomocník v prevenci tvorby křečových žil a při odstranění pocitů těžkých nohou. Zvláště pokud jsou nohy vystaveny velké zátěži, a to v případě dlouhodobého stání či naopak sezení v zaměstnání. Dále je vyhledávaná pro své regenerační účinky při přetížení při sportu a v doléčování pooperačních a poúrazových stavů.

Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy s přesností milimetrů. Otcem této metody, po němž nese metoda jméno, je Dieter Dorn, obchodník s dřevem z německého Lautrachu, který si při manipulaci s těžkým kmenem poškodil páteř. Od potíží mu pomohl starý sedlák, na kterého se lidé obraceli s podobnými problémy. Dorna schopnosti léčitele zaujaly, naučil se je a začal je ještě rozvíjet. Postupně se metoda rozšířila po celém světě a stále více terapeutů se touto metodou začali intenzivně zabývat a používat v praxi pro její účinnost a bezpečnost (terapeut neprovádí metodu trhnutím, ale využívá přirozeného pohybu klienta, jemného tlaku palců, dlaní, v mezích, které jsou pro daného klienta akceptovatelné, pracuje s dechem klienta).

Příčinou nesprávných poloh obratlů a kloubů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, nehody, svalové indispozice, jednostranné zátěže a stresové prostředí. Dornova metoda neřeší pouze příznaky problémů (jako je tomu často u léků, které jen tlumí bolest), ale snaží se proniknout k samotným příčinám jejich vzniku. Jedná se o celostní přístup k fyzickému a psychickému stavu člověka.  Velmi vhodná je kombinace Dornovy metody s Breussovou masáží. Ošetření je obvykle potřebné 1 – 2 krát týdně, ve vleklých a těžších případech může náprava trvat i několik měsíců. Úleva se může dostavit i po prvním ošetření, ale je obvyklé, že u dlouhodobě nahromaděných zdravotních problémů, jejichž příčinou je třeba i náš životní styl, nepřiměřená fyzická zátěž a jiné vnější okolnosti,  nemůžeme očekávat zázraky na počkání. Tato celostní metoda také počítá s ochotou klienta něco ve svém životě změnit a spolupracovat na odstranění příčin.

Breussova masáž
Jedná se o velmi jemnou formu masáže páteře. Masáž se provádí velmi pomalými a jemnými hmaty. Je uvolňující a velmi příjemná, proto je možno ji provádět i jako relaxační, byť je pro páteř a ploténky nesmírně zdravá. Zvláštností této masáže je použití třezalkového oleje, který zlepšuje uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének.

Reflexní masáž plosky nohou

Reflexní masáž vychází ze staletí ověřených metod, pracujících se skutečností, že naše orgánová i kosterní soustava se zrcadlí ve formě reflexních plošek na našich chodidlech. Naše těla jsou jako nesmírně složité křižovatky, které jsou protkány krevní soustavou, lymfatickými cestami a sítí nervů. Reflexní masáž zastupuje formu diagnostickou, léčebnou i preventivní. Skrze stimulaci reflexních plošek (kombinace různé míry tlaku a směrování) ovlivňuje masér celé Vaše tělo, vzdálené orgány a celý váš pohybový aparát. Může tak příznivě ovlivnit činnost nervového systému, funkčnost vnitřních orgánů, žláz či již zmíněný pohybový aparát a harmonizovat tak tělesné i psychické procesy. Doporučujeme ji zvláště při při blokaci krční páteře, pro tlumení bolesti zad a hlavy, plotének a kloubů, na potlačení zánětu. Masáž působí stimulačně na imunitní systém a pomáhá tělu při skolióze, alergiích, detoxikaci těla a slouží jako podpora lymfatické drenáže. Masáž doporučujeme především jako doplněk ke klasickým zdravotním a regeneračním masážím. Vaše tělo se tak stává odolnějším, vyrovnanějším a napomáhá udržovat duševní a fyzickou harmonii.

Medová masáž
Medová detoxikační masáž je velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu. Odstraňuje toxiny z těla, omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu. Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, při chronických a civilizačních chorobách, při jarních očistných kůrách, únavě, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává ji sametově hladkou. Během medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus.

Těhotenská masáž
Těhotenská masáž je určena ženám od čtvrtého měsíce těhotenství. Těhotenství přináší velkou zátěž na bederní oblast zad, proto je masáž během těhotenství skvělá. Pomáhá ulevit od bolesti zad, napětí krku, oteklých kotníků, unavených nohou, bolavých prsou a usnadňuje průběh těhotenství i porodu.

Baby masáž
Baby masáž je sestavou velmi jemného a citlivého masírování dítěte. Je vhodná pro děti od prvního dne po porodu. Stimuluje a zlepšuje krevní oběh a ovlivňuje tak činnost všech orgánů a rozvoj všech tkání. Tato masážní technika působí na svalstvo, jeho zpevnění i uvolnění, koordinaci pohybů a zbavuje dítě napětí – její pomocí lze odstranit i poporodní trauma. Pravidelná masáž může také zlepšit spánkový rytmus dítěte a pomoci při problémech s baby kolikou.

Dětská masáž
Dětská masáž je olejová masáž, při níž se používají masážní tahy vhodné pro děti od 3 do 12ti let. Masáž je přizpůsobena věku a tělesné kondici dítěte.  Tato masáž uvolňuje svaly, napomáhá správné cirkulaci krve a lymfy, posiluje nervový systém, napomáhá relaxaci a zklidnění dětského organismu.

Masáž lávovými kameny
Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle, nebo se s kameny prohřívá a masíruje. Ideální je kombinace všeho za účelem maximálně pomoci. Tato masáž lze provádět jak formou masáže regenerační, tak v jemnějším a pomalejším provedení jako masáž relaxační.

HOT TOWELS masáž horkými ručníky
Jedná se o lázeňskou masáž při které se používají nahřáté ručníky. Masáž je zaměřená na prohřátí a uvolnění zad. Při této proceduře je využíváno teplo mokrých ručníků a speciální válcovací techniky, která zbavuje záda bolesti a ztuhlosti. Masáž má rovněž vynikající účinky  podobně jako peeling na pročištění pleti. Masáž lze provádět jako regenerační i jako relaxační a dle toho je možné ji využít jako samostatnou proceduru, či ji kombinovat s další masáží například klasickou či některou relaxační.

Gua Sha (kvaša) – speciální masážní technika prováděná vhodně upravenými destičkami z rohoviny, jadeitu nebo keramiky. V Číně, Indonésii nebo Vietnamu používaná jako forma jakési první pomoci. Výsledný efekt je analogický s technikou baňkování. Intenzivní prokrvení a prohřátí místní svalové části má za následek uvolnění svalových spasmů a současně dochází k vylučování toxinů a odpadních látek, rozptyluje nahromaděnou horkost. Vzhledem k velikosti destičky oproti průměru banky dochází k mnohem většímu a intenzívnějšímu zásahu dané oblasti. S touto technikou se dají ošetřit i místa, která jsou pro baňky obtížně přístupná nebo nevhodná (šíje, chodidla). Je použití je vhodné pro stavy, jako je bolest svalů a kloubů, začínající nachlazení, ischias, nepravidelná menstruace, bronchiální astma nebo při kosmetických masážích obličeje.

Tuina (Tchuej-na) – masážní technika patřící v klasické čínské medicíně společně s moxováním, akupunkturou, baňkováním a zdravotním cvičením čchi-kung mezi zevní léčebné terapie. Počátky historie této orientální masáže nacházíme již ve 3. stol. př. n. l.  Název „tchuej-na“ pochází z období císařské dynastie Ming ( 14. – 17. stol. n. l. ) a znamená – tlač a uchop.

Její účinnost a přínos pro člověka prověřil čas. Hlavním cílem je dosáhnout u klienta harmonický a vyvážený oběh vitální energie „čchi“ a krve „sue“.

Tuina využívá v masérské praxi, kromě techniky tlaku (akupresury) na citlivé body, také další masážní techniky, jako například masáže energetických drah, vibrace či prochvění různých oblastí těla. Využívají se pasivní pohyby a manipulace k uvolnění zablokovaných kloubů atd. ošetření a stimulace citlivých bodů se provádí rukou, loktem nebo vhodnou masážní pomůckou. Masáž lze použít při akutních problémech, ale také při chronických potížích. Mění se pouze délka masáže a její četnost. Masáž se provádí přes oblečení, ale i pomocí olejů na kůži. Masážní sestavy se zaměřují na nejčastější zdravotní problémy pohybového aparátu – bolest zad, blokáda beder, ztuhlá šíje…

BAŇKOVÁNÍ ( vakuoterapie)
Baňkování je tradiční čínská terapie, kterou používaly již naše babičky. Pomocí této metody lze zmírnit či odstranit bolesti zad a kloubů, celulitidu, menstruační obtíže, migrénu, atd. Má i redukční účinky.

KINEZIOTAPING (tejpování) 

Nejedná se přímo o formu masáže, ale jeho účinky mají na naše tělo velmi pozitivní dopad, v některých bodech se s masážemi prolínají (prokrvení, uvolnění svalů, odstranění bolesti …). Kinezio tejpy jsou barevné samolepící elastické pásky, jejichž pozitivního účinku na náš organismus se stále více používá nejen v oblasti sportu, ale i v rámci rehabilitačních terapií, regenerace organismu a masáží. Specifickým přesným lepením na konkrétní místa prodlužuje taping uvolnění svalů, účinek masáží či lymfodrenáží a dochází k aktivaci regeneračních procesů. Slouží jako podpůrný prvek při doléčení či udržení odblokovaného místa v uvolněném stavu, po úrazech urychluje léčení, korekcemi odlehčuje svalovou zátěž, podporuje lymfatický systém a detoxikaci. Stabilizuje vazy, vyrovnává svalové dysbalance, koriguje nesprávné držení těla, pomáhá při bolestech velkých kloubů a při doléčení distorze hlezna. Kineziotaping vznikal v 70. letech v Japonsku a postupně se rozšířil do celého světa.

Důležitá informace: před samotnou aplikací tejpu musí být kůže suchá (v případě pocení je tejpování nevhodné), odmaštěná a oholená (zvýšíme tak výrazně životnost tejpu). Sprchovat a koupat se či sportovat doporučujeme nejméně za 2 – 3 hodiny. Po dobu natejpování nedoporučujeme saunování.